Obsah stránky

Rok 2024 v obrazech

Zábavná show pro děti - Rej zvířátek

Dne 13. ledna ZO ČZS ve spolupráci s obecním úřadem připravil pro děti zábavnou show - Rej zvířátek. Zúčastnilo se 35 dětí v maskách různých zvířátek
 

Vítání nových občánků

Dne 23. února proběhlo vítání nových občánků Dětkovic. Starostka obce uvítala celkem 6 dětí, 5 děvčat a 1 chlapce.
 

Hasičský ples

Dne 27. ledna proběhl hasičský ples.  K poslechu a tanci hrála skupina  Gama. Součástí byla půlnoční show v podání místních umělců z řad dobrovolných hasičů a dalších, kteří v bohatých kostýmech tancovali na známé písničky. Přišlo 126 lidí, na které čekalo bohaté občerstvení a tombola.
 

Masopust

10. února byl Masopust. Počasí přálo, bylo 15 °C a v průvodu bylo asi 44 masek. Večer bylo posezení s bohatým občerstením, na které byli pozvaní všichni občané Dětkovic.
 
Obecní ples
Dne 17. února proběhl obecní ples.  K poslechu a tanci hrála skupina skupina Naostro. Vystoupily také mažoretky ze Střediska volného času Orion z Němčic nad Hanou. Přišlo 100 lidí, na které čekalo bohaté občerstvení a tombola.

 

Revitalizace v prostoru Prasečích skal

Na začátku roku se zastupitel David Martínek domluvil s místostarostou Radkem Hrudou na odstranění náletových dřevin a šípku v prostoru prasečích skal. První brigáda proběhla 20. ledna, kdy se zkušebně odstranil porost na kraji u silnice směrem na Plánivou v omezeném počtu lidí.
Další kolo proběhlo 3. února a přizvalo se více lidí nejen z řad dobrovolných hasičů a zahrádkářů, ale přidali se další kterým není jedno v jakém prostředí žijeme. Počasí přálo, nálada byla dobrá a udělal se kus práce.
Třetí kolo proběhlo 24. února a opět přišlo hodně lidí, opět počasí přálo, nálada byla dobrá a udělal se kus práce. Navíc obec poskytla obecní drtič větví s pracovníkem obce, takže jsme porost nemuseli pálit.
Poslední brigáda proběhla 3. března. Opět se účastníci sešli v dobré náladě a udělal se obrovský kus práce. Lze konstatovat, že tato část je vyčištěna. Už zbývá pouze odstranit navezenou suť a navést hlínu. Nastříhaný porost byl zpracován obecními pracovníky.
Na závěr je nutno poděkovat všem, kteří přiložili ruku k dílu a i obci za vytvoření podmínek. Poděkování patří i těm, kteří tuto aktivitu ocenili a pochválili účastníky.
Doufáme, že to nejen zlepší naše okolí, ale že to i poskytne místo na procházku a setkání občanů Dětkovic.
Nakonec Radek Hruda vyrobil pořádnou lavečku, kde se můžete zastavit a spočnout a přitom se pokochat nádherným výhledem do krajiny.
 
Výroční schůze ČZS ZO
Dne 24.úrora proběhla Výroční schůze místní základní organizace zahrádkářů. Byl zvolen nový výbor ZO a kontrolní výbor. Zástupkyně Územního sdružení ČZS Prostějov a místopředsedkyně republikové rady Mgr. Vlasta Ambrožová předala ZO Dětkovice stříbrnou medaili za mimořádné zásluhy o ČZS a dlouhodobou obětavou práci pro rozvoj zahrádkářského hnutí. Současně byli oceněni dlouholetí členové organizace. Po schůzi následovala volná závaba pro členy, jejich rodiny a přátelé, na které čekalo bohaté občerstvení a tombola.
Divadelní představení Manželský čtyřúhelník na horách
Dne 1.března proběhlo divadelní představení Manželský čtyřúhelník na horách. Šlo o manželskou komedii, kterou navštívili 110 diváků. Představení zadotoval obecní úřad.

2024 výsadba stromů pod mlýnem

Dne 13.března Jan Škondra zmulčoval část paseky pod mlýnem, která byla zarostlá ostružníkem. 22.března proběhla výsadba asi 250 buků a pár smrků. Doufejme, že se uchytí.

 

Hrkání staré gardy

Dne 29. března se někteří starší pánové rozhodli zavzpomínat na mladé časy hrkání,  a zorganizovali retro hrkání. Stárkem by vybrán nejstarší účastník Karel Kaprál st. Účastníci prošli obcí spolu s regulérními hrkači mladších ročníků.

Výstup na Plánivu

Dne 11.května proběhl tradiční Výstup na Plánivu organizovaný SDH Dětkovice. Na účastníky čekala zábava pro celou rodinu a pro děti byly připraveny soutěže a jízda na koni. Samozřejmě nemohlo chybět bohaté občerstvení.

 

Obce na webu s.r.o.

Webové stránky pro obce a občany provozuje Obce na webu s.r.o.

Používáme soubory cookies. Svůj souhlas můžete změnit v nastavení souhlasu s využitím cookies.